Welland Arenas (Youth), Venues, Novice Rep (Welland Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevMarch, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Tyke HL 1 & Tyke HL 2
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
IP
Team 1
10:10 AM
vs. IP - #2
IP
Team 3
10:10 AM
vs. IP - #4
Novice LL2
(1-4)
11:20 AM
vs. Lincoln Blades 2
[PL-N-A-09]
Atom LL2
(5-2)
12:30 PM
vs. NOTL Wolves 1
[AT- B- Pl-33]
Bantam LL2 & Bantam LL1
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Novice Rep
W (6-1)
6:50 PM
vs. Glanbrook Rangers
[O-NWA-Q4-3]
Bantam LL 3
(3-3)
8:00 PM
@ Bantam LL 1
[IHPO#1]
Bantam LL1
(3-3)
8:00 PM
vs. Bantam LL3
[IHPO#1]
Midget LL3
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Novice Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor PeeWee Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Atom Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam LL1
(0-4)
7:10 PM
vs. NOTL Wolves 2
[BT - A - P - 15]
Minor Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
IP
Team 3 & Team 4
8:30 AM-9:35 AM
Shared Practice
IP
Team 1 & Team 2
9:35 AM-10:35 AM
Shared Practice
Bantam LL1
10:50 AM-11:50 AM
Practice
Atom LL1
(1-10)
12:00 PM
vs. Wainfleet Wild 2
[AT- A- Pl-19]
Atom LL2
(6-6)
1:10 PM
@ Atom LL3
[AT- B- Pl-36]
Novice Rep
2:20 PM-3:20 PM
Practice
Minor Atom Rep
(2-4)
3:30 PM
vs. Stoney Creek Warriors Minor
[m - AT - A - 05]
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 280102
Tyke HL 1 & Tyke HL 2
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
IP
Team 4
10:10 AM
vs. IP-#1
IP
Team 2
10:10 AM
vs. IP#3
Novice LL2
(2-5)
11:20 AM
vs. Thorold Blackhawks 1
[PL-N-A-13]
Atom LL3
(8-2)
12:30 PM
vs. NOTL Wolves 1
[AT- B- Pl-39]
Bantam LL 3 & Bantam LL2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Minor Atom Rep
(1-4)
6:50 PM
vs. West Lincoln Wrath
[m - AT - A - 01]
Bantam LL 3
(3-2)
8:00 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
[BT - B - P - 35]
Midget LL2
(2-5)
9:15 PM
vs. Pelham Panthers 2
[M - B - P - 34]
Novice Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor PeeWee Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Atom Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget LL2
6:10 PM-7:10 PM
Practice
PeeWee LL1
(5-7)
7:20 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
[PW - A - P - 12]
Minor Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
IP
Team 3 & Team 4
8:30 AM-9:35 AM
Shared Practice
IP
Team 1 & Team 2
9:35 AM-10:35 AM
Shared Practice
Tyke HL 2
10:50 AM
vs. West Lincoln Wrath
[59 b]
Tyke HL 1
10:50 AM
vs. West Lincoln Wrath
[59]
Tyke HL 1 & Tyke HL 2
10:50 AM-11:50 AM
Shared Practice
Atom LL3
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Atom LL1
1:10 PM-2:10 PM
Practice
Minor Atom Rep
(9-1)
2:20 PM
vs. Fort Erie Meteors AE
[m - AT - A - 11]
Novice Rep
W (2-1)
3:30 PM
vs. New Hamburg Huskies
[O-NWA-S2-2]
03040506070809
Tyke HL 1 & Tyke HL 2
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
IP
Team 1
10:10 AM
vs. IP#3
IP
Team 4
10:10 AM
vs. IP - #2
Novice LL1
(3-1)
11:20 AM
@ Novice LL2
[PL-N-A-17]
Atom LL1
(1-2)
12:30 PM
vs. West Lincoln Wrath 2
[AT- A- Pl-21]
Bantam LL2 & Bantam LL 3
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Atom LL2
(3-6)
6:50 PM
vs. Dunnville Mudcats 2
[6613]
Bantam LL1
8:00 PM-9:05 PM
Practice
Midget LL3
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Novice Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Midget LL1
6:10 PM-7:10 PM
Practice
PeeWee LL3
(4-1)
7:20 PM
vs. Wainfleet Wild # 1
[PW - A - P - 1]
Bantam LL2
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Novice Rep
W (5-1)
3:00 PM
vs. New Hamburg Huskies
[O-NWA-S2-4]
10111213141516
Novice Rep
6:50 PM-8:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:30 PM
Practice
17181920212223
Novice LL1
(2-3)
6:50 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
[finals Nov A 1]
Bantam LL2
(0-5)
8:00 PM
vs. Bantam LL 1
[IHPO#2]
Bantam LL1
(5-0)
8:00 PM
@ Bantam LL2
[IHPO#2]
Midget LL3
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Minor PeeWee Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
PeeWee LL3
(3-6)
7:20 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
[final PW A 1]
Minor Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice Rep
L (1-3)
6:00 PM
vs. Southpoint Capitals
[O-NWA-F-1]
IP
Team 1
8:30 AM
vs. IP - #4
[1]
IP
Team 2
8:30 AM
vs. IP#3
[2]
IP
Team 4
8:30 AM
@ IP-#1
[1]
IP
Team 3
8:30 AM
@ IP - #2
[2]
Atom LL2
9:40 AM
vs. NOTL Wolves 2
[Finals Atom B2]
Tyke HL 1
10:50 AM
vs. Pelham Panthers
[61]
Tyke HL 2
10:50 AM
vs. Pelham Panthers
[61 b]
Novice Rep
12:00 PM
vs. Southpoint Capitals
[O-NWA-F-2]
IP
Team 1
1:10 PM
vs. IP - #2
[3]
IP
Team 3
1:10 PM
vs. IP - #4
[4]
IP
Team 2
1:10 PM
vs. IP-#1
[3]
IP
Team 4
1:10 PM
@ IP#3
[4]
24252627282930
IP
Team 1
9:00 AM
vs. IP#3
[5]
IP
Team 3
9:00 AM
@ IP-#1
[5]
IP
Team 2
9:00 AM
vs. IP - #4
[6]
IP
Team 4
9:00 AM
@ IP - #2
[6]
Tyke HL 1
10:10 AM
vs. Team #2
Tyke HL 2
10:10 AM
vs. Team #1
IP
12:30 PM
TBA @ TBA
[7]
Bantam LL2
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Midget LL3
9:15 PM
@ Midget LL1
[Final B3]
Atom LL2
6:10 PM
vs. NOTL Wolves 2
[Finals Atom B4]
Minor PeeWee Rep
7:20 PM
vs. Glanbrook Rangers AE
[Finals Belcot B4]
PeeWee LL3
7:20 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
[final PW A 3]
Midget LL1
8:30 PM
@ Midget LL3
[Final B6]
31Apr 01Apr 02Apr 03Apr 04Apr 05Apr 06
Novice Rep
1:30 PM
vs. Southpoint Capitals
[O-NWA-F-5]
Apr 07Apr 08Apr 09Apr 10Apr 11Apr 12Apr 13
View Another Team
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Welland Arenas (Youth)
501 King St W , Welland, ON  
  • Current Season

    18 - 1 - 1
  • All-Time

    18 - 1 - 1
Other Home Venues
Printed from wellandminorhockey.com on Friday, March 22, 2019 at 11:22 PM