Organization Calendar (Welland Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 10, 2019-Nov 30, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 10Nov 11Nov 12Nov 13Nov 14Nov 15Nov 16
Minor PeeWee Rep - Boston Pizza Cup (9031)
Minor Bantam Rep - St Thomas Boston Pizza (9031)
Bantam LL 3 - Albert Schram (9327)
Midget LL1 - Albert Schram
Midget LL4 - Albert Schram (9327)
PeeWee LL1 & PeeWee LL2
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Bantam Rep
8:50 AM-9:50 AM
Practice
Novice LL1
10:10 AM
vs. Pelham Panthers 1
Atom LL2
11:20 AM
vs. Port Colborne Sailors 1
Minor PeeWee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep
6:40 PM
vs. Glancaster Bombers
Atom Rep
6:40 PM-7:40 PM
Linked Game Cancelled
PeeWee Rep
7:10 PM
@ Port Colborne Sailors
Minor Bantam Rep
7:40 PM
vs. Dunnville Mudcats CC
Minor Bantam Rep
7:40 PM-8:40 PM
Linked Game Cancelled
Bantam LL 3
8:00 PM
vs. Pelham Panthers 1
Midget LL3
9:00 PM
vs. Midget LL1
PeeWee A/E
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM-8:40 PM
Practice
Bantam LL2
8:40 PM
@ Thorold Blackhawks 1
Minor Midget Rep
8:50 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom Rep
6:00 PM
@ West Niagara Flying Aces
Fleming [2058]
Minor Bantam Rep
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Minor PeeWee Rep
7:20 PM
vs. Garden City Falcons Minor AE
PeeWee Rep
7:40 PM
@ Pelham Panthers
Midget LL1
8:50 PM
vs. Port Colborne Sailors 1
Midget LL2
9:10 PM-10:00 PM
Practice
Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee Rep
4:40 PM-5:40 PM
Practice
Minor PeeWee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Rep
5:50 PM-6:50 PM
Practice
PeeWee A/E
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Minor Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
8:40 PM-10:30 PM
Practice
Minor PeeWee Rep
11:15 AM
@ St. Clair Shores Saints
Port Stanley Arena [PS2]
Minor Bantam Rep
12:15 PM
@ St Thomas Stars
Joe Thornton Community Center Pressman [P3]
Minor Atom Rep
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Novice LL1 & Atom LL2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Novice Rep
5:40 PM-6:30 PM
Practice
Atom LL1
5:40 PM
@ Thorold Blackhawks 1
Atom LL1 & Atom LL3
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
PeeWee LL1
6:00 PM
@ West Lincoln Wrath 1
Smithville [7557]
Minor PeeWee Rep
6:30 PM
vs. St. Thomas Stars
Joe Thornton Community Centre - Presstran Rink [P8]
PeeWee LL2
7:00 PM
vs. Lincoln Blades 1
Bantam LL1
7:10 PM
@ Thorold Blackhawks 1
PeeWee A/E
7:10 PM
@ Fort Erie Meteors AE
Minor Bantam Rep
8:00 PM
vs. Amherstberg Stars
Memorial Arena [M8]
Minor Midget Rep
8:20 PM
vs. Glancaster Bombers Minor
Minor Bantam Rep
7:45 AM
@ Guelph
Memorial Arena [M10]
Atom Rep
8:00 AM-8:50 AM
Practice
PeeWee LL1
9:00 AM
vs. Wainfleet Wild # 1
PeeWee LL2
10:10 AM
vs. West Lincoln Wrath 1
Novice LL1
10:30 AM
@ Fort Erie Meteors
Bantam LL1
11:20 AM
vs. Grimsby Kings 2
Atom LL1
11:50 AM
vs. Lincoln Blades 2
Bantam LL2
12:35 PM
vs. Port Colborne Sailors 1
Atom LL3
1:00 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
Minor PeeWee Rep
1:30 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Joe Thornton Community Centre - Presstran Rink [P16]
PeeWee A/E
1:50 PM
vs. Stoney Creek Warriors Minor
Minor Atom Rep
2:10 PM
vs. Stoney Creek Warriors Minor
Bantam Rep
3:10 PM
vs. Thorold Blackhawks
Novice Rep
3:25 PM
vs. Stoney Creek Warriors
Minor PeeWee Rep
5:45 PM
@ Burlington Jr. Cougars (Green)
Joe Thornton Community Centre - Presstran Rink [P20]
Atom LL2
5:50 PM
@ NOTL Wolves 2
Midget Rep
6:40 PM
vs. Dunnville Mudcats
Minor Bantam Rep
7:00 PM
vs. London Jr Mustangs Purple
Memorial Arena [M19]
Midget LL2
8:30 PM
vs. Fort Erie Meteors 3
Nov 17Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23
Minor PeeWee Rep - Boston Pizza Cup (9031)
Minor Bantam Rep - St Thomas Boston Pizza (9031)
Bantam LL 3 - Albert Schram (9327)
Midget LL1 - Albert Schram
Midget LL4 - Albert Schram (9327)
Bantam LL2 - Hagersville Murray Johnson Classic (9142)
Minor Bantam Rep - West Niagara Doug Robinson (9104)
Minor Atom Rep - Northumberland Silver Stick (9100)
PeeWee LL1 & PeeWee LL2
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Bantam Rep
8:50 AM-9:50 AM
Practice
Minor Atom Rep
10:10 AM-11:10 AM
Practice
Minor PeeWee Rep
10:30 AM
vs. 4th Place vs. 1st Place
Joe Thornton Community Centre - STMHA Rink [S26]
Minor PeeWee Rep
10:45 AM
vs. 3rd Place vs. 2nd Place
Joe Thornton Community Centre - Presstran Rink [P26]
Atom LL3
11:20 AM
vs. Atom LL2
Novice LL1
12:10 PM
@ Wainfleet Wild
Wainfleet [5012]
Bantam LL2
12:30 PM-1:30 PM
Practice
PeeWee LL1
3:00 PM
@ NOTL Wolves 1
Meridian [7570]
Minor PeeWee Rep
4:00 PM
vs. Winner P26 vs. Winner S26
Joe Thornton Community Centre - Presstran Rink [P30]
PeeWee LL2
4:10 PM
@ NOTL Wolves 2
Meridian [7571]
Bantam LL 3
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Midget LL2
5:00 PM
@ Fort Erie Meteors # 2
Bantam LL1
5:30 PM
@ NOTL Wolves 1
Meridian [8580]
Bantam Rep
7:00 PM
@ Niagara Falls Flyers
Minor PeeWee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep
6:40 PM
vs. Fort Erie Meteors
Minor Bantam Rep
7:40 PM
vs. Garden City Falcons Minor
Midget LL1
8:00 PM
@ Grimsby Kings 1
Bantam LL 3
8:00 PM
vs. Bantam LL2
Midget LL3
9:00 PM
vs. Pelham Panthers 4
Midget LL4
9:15 PM
vs. NOTL Wolves 2
PeeWee A/E
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Atom Rep
6:00 PM
@ West Niagara Flying Aces Minor
PeeWee Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM-8:40 PM
Practice
Minor Midget Rep
8:50 PM-10:00 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM
@ Stoney Creek Warriors
Novice Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Bantam Rep
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Minor PeeWee Rep
7:20 PM
vs. Dunnville Mudcats AE
Bantam Rep
7:40 PM
@ Pelham Panthers
Midget LL1
8:50 PM
vs. Grimsby Kings 2
Midget LL4
9:05 PM
@ Pelham Panthers 1
Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee Rep
4:40 PM-5:40 PM
Practice
Minor PeeWee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Rep
5:50 PM-6:50 PM
Practice
PeeWee A/E
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Minor Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
8:40 PM-10:30 PM
Practice
Midget LL2
9:00 PM
@ Pelham Panthers 3
Minor PeeWee Rep
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Novice LL1 & Atom LL3
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Novice Rep
5:40 PM-6:30 PM
Practice
Atom LL1 & Atom LL2
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
7:00 PM
vs. Niagara Falls Flyers
Minor Midget Rep
8:30 PM
vs. West Niagara Flying Aces Minor
Atom Rep
8:00 AM-8:50 AM
Practice
PeeWee LL1
9:00 AM
vs. Lincoln Blades 1
PeeWee LL2
10:10 AM
vs. Port Colborne Sailors 1
Bantam LL1
11:20 AM
vs. Grimsby Kings 3
Novice Rep
11:20 AM
@ Dunnville Mudcats
Dunnville [1051]
Atom LL1
11:50 AM
vs. Pelham Panthers 2
Minor PeeWee Rep
12:10 PM
@ NOTL Wolves AE
Meridian [3616]
Atom LL2
1:00 PM
vs. Lincoln Blades 1
PeeWee A/E
1:50 PM
vs. West Niagara Flying Aces major AE
PeeWee Rep
3:00 PM
@ Stoney Creek Warriors
Bantam Rep
3:10 PM
vs. Glancaster Bombers
Midget Rep
6:40 PM
vs. West Niagara Flying Aces
Midget LL3
7:25 PM
@ NOTL Wolves 3
Meridian [9605]
Bantam LL 3
8:10 PM
@ Pelham Panthers 3
Midget LL4
8:30 PM
vs. Port Colborne Sailors 2
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
Bantam LL2 - Hagersville Murray Johnson Classic (9142)
Minor Bantam Rep - West Niagara Doug Robinson (9104)
Minor Atom Rep - Northumberland Silver Stick (9100)
Atom Rep - Buffalo Winter Cup
Minor PeeWee Rep - Northumberland Regional Silver Stick (9100)
Atom LL2 - Hespeler Classic
PeeWee LL1 & PeeWee LL2
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Bantam Rep
8:50 AM-9:50 AM
Practice
Novice LL1
10:10 AM
vs. NOTL Wolves 1
Atom LL3
11:20 AM
vs. NOTL Wolves 1
PeeWee Rep
12:15 PM
@ Fort Erie Meteors
Bantam LL1 & Bantam LL2
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Atom LL1
3:00 PM
@ Dunnville Mudcats 1
Dunnville [7080]
Minor Midget Rep
4:15 PM
@ Dunnville Mudcats AE
Bantam LL 3
4:30 PM-5:30 PM
Practice
PeeWee LL2
5:05 PM
@ Wainfleet Wild 2
Wainfleet [7586]
Midget LL4
6:50 PM
@ NOTL Wolves 1
Meridian [9612]
PeeWee LL1
7:00 PM
@ Fort Erie Meteors 1
Minor PeeWee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM
@ West Niagara Flying Aces #2
Fleming [1027]
Atom Rep
6:40 PM
vs. Garden City Falcons
Minor Midget Rep
7:30 PM
@ Garden City Falcons Minor
Minor Bantam Rep
7:40 PM
vs. West Niagara Flying Aces Minor
Bantam LL 3
8:00 PM
vs. Wainfleet Wild 1
Midget LL1
9:00 PM
vs. Pelham Panthers 2
Midget LL2
9:15 PM
vs. Fort Erie Meteors # 1
PeeWee A/E
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom LL1
6:10 PM
@ Dunnville Mudcats 2
Dunnville [7061]
Minor PeeWee Rep
7:10 PM
@ West Niagara Flying Aces Minor
PeeWee Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM-8:40 PM
Practice
Minor Midget Rep
8:50 PM-10:00 PM
Practice
Midget LL1
9:00 PM
@ Pelham Panthers 3
Novice Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Bantam Rep
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Minor PeeWee Rep
7:20 PM
vs. Stoney Creek Warriors Minor
Midget LL3
8:50 PM
vs. Lincoln Blades 1
Midget LL2
9:10 PM-10:00 PM
Practice
Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee Rep
4:40 PM-5:40 PM
Practice
Minor PeeWee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Minor Bantam Rep
5:50 PM-6:50 PM
Practice
PeeWee A/E
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Minor Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
8:40 PM-10:30 PM
Practice
Minor Atom Rep
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Novice LL1 & Atom LL1
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Novice Rep
5:40 PM-6:30 PM
Practice
Atom LL2 & Atom LL3
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Bantam LL1
6:40 PM
@ Thorold Blackhawks 2
PeeWee Rep
7:00 PM
vs. Garden City Falcons
Bantam Rep
8:00 PM
@ Stoney Creek Warriors
Minor Midget Rep
8:30 PM
vs. Niagara Falls Flyers Minor
Midget Rep
8:45 PM
@ Dunnville Mudcats
Dunnville [5128]
Atom Rep
8:00 AM-8:50 AM
Practice
PeeWee LL1
9:00 AM
vs. Stoney Creek Warriors
PeeWee LL2
10:10 AM
vs. Dunnville Mudcats # 1
Atom LL3
11:10 AM
@ Port Colborne Sailors 1
Atom LL1
11:50 AM
vs. Fort Erie Meteors 2
Bantam LL2
12:35 PM
vs. Welland Tigers 3
Atom LL2
1:00 PM-2:00 PM
Practice
PeeWee A/E
1:50 PM
vs. Pelham Panthers AE
Bantam Rep
3:10 PM
vs. Pelham Panthers
Novice Rep
3:25 PM
vs. Thorold Blackhawks
Minor Atom Rep
4:00 PM
@ Niagara Falls Flyers Minor
Midget Rep
6:40 PM
vs. Garden City Falcons A
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from wellandminorhockey.com on Friday, November 15, 2019 at 10:51 AM