Organization Calendar (Welland Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 06, 2019-Jan 26, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 06Jan 07Jan 08Jan 09Jan 10Jan 11Jan 12
PeeWee Rep - Port Huron Silver Stick
Minor Midget Rep - Buffalo River Works
Midget LL2 - Neil Barker
PeeWee LL1 & PeeWee LL2
7:30 AM-8:40 AM
Shared Practice
Minor Bantam Rep
8:50 AM-9:50 AM
Practice
Tyke HL 1 & Tyke HL 2
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Atom LL2
11:20 AM-12:20 PM
Practice
Novice Rep
12:30 PM
vs. Niagara Falls Flyers
Atom LL3
1:20 PM
@ Wainfleet Wild 1
Wainfleet [6651]
Novice LL1
4:30 PM
@ Port Colborne Sailors 2
Bantam LL 3
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Bantam LL1
5:00 PM
@ Wainfleet Wild 1
Wainfleet [7688]
PeeWee Rep
6:20 PM
@ Thorold Blackhawks
Midget LL2
6:30 PM
@ NOTL Wolves 1
Meridian [8180]
Midget LL1
7:15 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [8187]
Bantam LL2
8:30 PM
@ Dunnville Mudcats 1
Dunnville [7700]
Bantam Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep
6:10 PM
@ Port Colborne Sailors
Minor PeeWee Rep
6:40 PM
@ West Lincoln Wrath
Smithville [3695]
PeeWee Rep
6:40 PM
@ NOTL Wolves
Meridian [3104]
Atom Rep
6:50 PM
vs. Niagara Falls Flyers
Midget LL2
7:40 PM
vs. Lincoln Blades 1
Bantam LL 3
8:00 PM
vs. Grimsby Kings 1
Midget Rep
9:00 PM
vs. Pelham Panthers
Midget LL3
9:15 PM
vs. Grimsby Kings 2
Minor Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor PeeWee Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
PeeWee Rep
7:40 PM-8:40 PM
Practice
Minor Midget Rep
8:50 PM-10:00 PM
Practice
Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice Rep
6:00 PM
@ Grimsby Kings
Minor Bantam Rep
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Minor PeeWee Rep
7:20 PM
vs. Pelham Panthers AE
Midget LL1
8:40 PM
vs. NOTL Wolves 3
Minor PeeWee Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee Rep
4:30 PM-5:40 PM
Practice
Minor Atom Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
PeeWee Rep
5:00 PM
@ Springfield Rifles
Glacier Pointe Ice Complex - USA Rink [3]
Bantam Rep
5:50 PM-6:50 PM
Practice
Midget LL1
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Atom Rep
7:10 PM
@ Port Colborne Sailors
PeeWee LL3
7:20 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
Minor Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
8:40 PM
vs. Glanbrook Rangers
PeeWee Rep
12:30 PM
vs. Wissahickton Skating Club - National
Glacier Pointe Ice Complex - Canada Rink [21]
Minor Bantam Rep
8:15 PM
@ Fort Erie Meteors AE
PeeWee Rep
9:30 AM
@ Centre Wellington Fusion
McMorran Arena - Main [36]
Tyke HL 2
10:10 AM
@ Dunnville Mudcats
Dunnville [23 b]
Tyke HL 1
10:10 AM
@ Dunnville Mudcats
Minor PeeWee Rep
12:10 PM
@ NOTL Wolves AE
Meridian [3704]
Novice LL2
2:00 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [6125]
Novice Rep
2:15 PM
@ Niagara Falls Flyers
Atom LL3
3:10 PM
@ Lincoln Blades 2
Fleming [6705]
PeeWee Rep
5:00 PM
vs. Soo Lakers
Glacier Pointe Ice Complex - Canada Rink [49]
Minor Atom Rep
5:50 PM
@ NOTL Wolves AE
Centennial [2693]
Jan 13Jan 14Jan 15Jan 16Jan 17Jan 18Jan 19
PeeWee Rep - Port Huron Silver Stick
Minor Midget Rep - Buffalo River Works
Midget LL2 - Neil Barker
Minor PeeWee Rep - West London Byron Optimist
Atom Rep - Sarnia Silver Stick
Tyke HL 1
9:00 AM
vs. Tyke HL 2
Novice LL1 & Novice LL2
11:20 AM-12:20 PM
Shared Practice
Atom Rep
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Atom LL1
1:20 PM
@ Wainfleet Wild 1
Wainfleet [6709]
Atom LL3
5:40 PM
@ Fort Erie Meteors 2
Bantam Rep
6:20 PM
@ Thorold Blackhawks
Midget Rep
7:10 PM
@ Glanbrook Rangers
Glanbrook [5124]
PeeWee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom LL1
5:45 PM
@ West Lincoln Wrath 2
Smithville [6707]
Atom Rep
6:00 PM
@ Thorold Blackhawks
Novice Rep
6:00 PM
@ Lincoln Blades
Fleming [1136]
Minor PeeWee Rep
6:45 PM
@ Garden City Falcons Minor
Minor Atom Rep
6:50 PM
vs. Garden City Falcons Minor
Atom LL2
6:50 PM
@ West Lincoln Wrath 3
Smithville [6708]
PeeWee Rep
7:20 PM
@ Port Colborne Sailors
Minor Bantam Rep
7:40 PM
vs. Stoney Creek Warriors Minor
PeeWee LL2
7:40 PM
@ Port Colborne Sailors 1
Bantam LL 3
8:00 PM
vs. Pelham Panthers 1
Bantam LL2
8:00 PM
@ NOTL Wolves 1
Meridian [7701]
Midget LL2
9:00 PM
vs. Port Colborne Sailors 1
Midget LL1
9:15 PM
vs. Fort Erie Meteors # 1
Minor Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor PeeWee Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:40 PM-8:40 PM
Practice
Midget LL1
8:40 PM
@ Thorold Blackhawks 1
Minor Midget Rep
8:50 PM-10:00 PM
Practice
Bantam LL 3
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Bantam LL2
7:10 PM
@ Thorold Blackhawks 2
PeeWee Rep
7:20 PM
vs. Glanbrook Rangers
Minor Bantam Rep
8:30 PM
@ Thorold Blackhawks AE
Midget LL1
8:40 PM
vs. West Lincoln Wrath
Midget Rep
8:50 PM
@ Garden City Falcons A
Minor PeeWee Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee Rep
4:30 PM-5:40 PM
Practice
Minor Atom Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Rep
5:50 PM-6:50 PM
Practice
Midget LL2
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Novice Rep
6:30 PM
@ Glanbrook Rangers
Glanbrook [1139]
PeeWee LL3
7:20 PM
vs. PeeWee LL2
Minor Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
8:40 PM-10:30 PM
Practice
Atom Rep
7:10 AM
@ Littleton Hawks
Clearwater Arena (Red) [11]
Atom Rep
12:15 PM
vs. West Chester Vipers
Petrolia Arena (Greenwood Rec Centre [62]
Minor Bantam Rep
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Novice LL1 & Novice LL2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom LL1 & Atom LL3
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Tyke HL 1
6:00 PM
@ West Lincoln Wrath
Tyke HL 2
6:00 PM
@ West Lincoln Wrath
Smithville [28 b]
Bantam Rep
7:00 PM
vs. Garden City Falcons
Minor Midget Rep
8:30 PM
vs. Lincoln Blades Minor
Atom LL2
8:00 AM
@ Thorold Blackhawks 2
Atom Rep
9:00 AM
vs. Woolwich Wildcats
Sarnia Arena [103]
Novice LL2
9:10 AM
vs. NOTL Wolves 1
PeeWee LL3
10:20 AM
vs. Wainfleet Wild # 1
Tyke HL 1
10:50 AM
vs. Port Colborne Sailors
Tyke HL 2
10:50 AM
vs. Port Colborne Sailors
Novice LL1
11:10 AM
@ Port Colborne Sailors 1
PeeWee LL2
11:30 AM
vs. Port Colborne Sailors 1
Atom LL1
12:00 PM
vs. Atom LL3
Bantam LL 3
12:40 PM
vs. Dunnville Mudcats 1
Midget LL1
1:10 PM-2:10 PM
Practice
Bantam LL2
1:55 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
Minor Atom Rep
2:20 PM
vs. Pelham Panthers AE
PeeWee Rep
3:10 PM
vs. Lincoln Blades
Novice Rep
3:30 PM
vs. Pelham Panthers
Atom Rep
3:45 PM
vs. TBD - Quarterfinal
TBD [TBD]
Bantam Rep
5:30 PM
@ Pelham Panthers
PeeWee LL1
5:40 PM
@ Pelham Panthers 1
Minor Midget Rep
6:10 PM
@ Glanbrook Rangers Minor
Glanbrook [5625]
Midget Rep
6:40 PM
vs. Stoney Creek Warriors
Bantam LL1
8:00 PM
@ Grimsby Kings 3
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
Minor PeeWee Rep - West London Byron Optimist
Atom Rep - Sarnia Silver Stick
Atom Rep
7:30 AM
vs. TBD - Semifinal
Clearwater Arena [TBD]
PeeWee LL1 & PeeWee LL2
7:30 AM-8:40 AM
Shared Practice
Minor Bantam Rep
8:50 AM-9:50 AM
Practice
Tyke HL 1 & Tyke HL 2
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Novice LL1 & Novice LL2
11:20 AM-12:20 PM
Shared Practice
Atom Rep
12:00 PM
vs. TBD - Championship
Clearwater Arena [TBD]
Midget Rep
12:30 PM
@ Grimsby Kings
Atom LL1
12:30 PM
vs. West Lincoln Wrath 1
PeeWee Rep
1:15 PM
@ Fort Erie Meteors
PeeWee LL1
3:00 PM
@ NOTL Wolves 1
Meridian [7200]
Bantam LL1 & Bantam LL2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Midget LL3
7:15 PM
@ Grimsby Kings 2
PeeWee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
PeeWee LL3
6:45 PM
@ West Lincoln Wrath 1
Smithville [7233]
Atom Rep
6:50 PM
vs. Fort Erie Meteors
Minor Atom Rep
7:10 PM
@ Port Colborne Sailors AE
Minor Bantam Rep
7:40 PM
vs. Stoney Creek Warriors AE
Bantam LL1
8:00 PM
@ NOTL Wolves 2
Meridian [7719]
Bantam LL2
8:00 PM
vs. Pelham Panthers 1
Midget LL2
9:00 PM
vs. NOTL Wolves 1
Midget LL1
9:15 PM
vs. Pelham Panthers 4
Novice Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Bantam LL 3
6:15 PM
@ Grimsby Kings 3
Midget LL2
7:00 PM
@ Port Colborne Sailors 1
Midget Rep
7:00 PM
@ Niagara Falls Flyers
Chippawa [5137]
Minor PeeWee Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:40 PM-8:40 PM
Practice
Bantam Rep
8:40 PM
@ Glanbrook Rangers
Glanbrook [4010]
Minor Midget Rep
8:50 PM-10:00 PM
Practice
Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Atom Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Bantam Rep
6:10 PM-7:10 PM
Practice
PeeWee LL1
7:15 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [7095]
PeeWee Rep
7:20 PM
vs. Stoney Creek Warriors
Midget LL3
8:40 PM
vs. NOTL Wolves 2
Minor PeeWee Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee Rep
4:30 PM-5:40 PM
Practice
Minor Atom Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Rep
5:50 PM-6:50 PM
Practice
Midget LL3
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Bantam LL 3
7:00 PM
@ Pelham Panthers 1
Atom Rep
7:20 PM
vs. Glanbrook Rangers
Minor Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
8:40 PM-10:30 PM
Practice
Minor Bantam Rep
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Novice LL1 & Novice LL2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom LL1 & Atom LL2
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Minor Atom Rep
6:00 PM
@ Niagara Falls Flyers Minor
Bantam Rep
7:00 PM
vs. Thorold Blackhawks
PeeWee LL2
7:00 PM
@ West Lincoln Wrath 1
Smithville [7204]
Minor Midget Rep
8:30 PM
vs. Dunnville Mudcats AE
Atom Rep
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Novice LL1
9:10 AM
vs. Lincoln Blades 2
PeeWee LL1
10:20 AM
vs. Port Colborne Sailors 2
Tyke HL 1
10:50 AM
vs. Lincoln Blades 2
Tyke HL 2
10:50 AM
vs. Lincoln Blades 2
PeeWee LL3
11:30 AM
vs. NOTL Wolves 1
Atom LL3
12:00 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
Bantam LL2
12:40 PM
vs. Dunnville Mudcats 1
Bantam LL 3
1:00 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [7687]
Minor Atom Rep
1:10 PM
vs. Port Colborne Sailors AE
Minor Bantam Rep
1:55 PM
vs. Grimsby Kings AE
Novice Rep
2:00 PM
@ Stoney Creek Warriors
Minor PeeWee Rep
3:20 PM
vs. Stoney Creek Warriors AE
Atom LL2
3:40 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [6727]
Atom Rep
4:30 PM
@ Stoney Creek Warriors
Midget LL1
5:15 PM
@ Fort Erie Meteors # 1
PeeWee LL2
5:40 PM
@ Pelham Panthers 2
Midget Rep
6:40 PM
vs. NOTL Wolves
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
League Sites
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from wellandminorhockey.com on Friday, January 18, 2019 at 7:16 AM